Skutečný podvod v rakouských volbách? Korespondenční hlasy byly otevřeny v rozporu se zákonem

Jednoznačně se začínají vynořovat náznaky, že rakouské prezidentské volby byly konzervativnímu kandidátovi Norbertu Hoferovi, kterého těsně porazil „zelený“ levičák, ukradeny poté, co bylo odhaleno, že kriticky důležité poštovní hlasy, které nakonec obrátily výsledek tohoto klání, byly noc před tím otevřeny bez přítomnosti členů volební komise, což je porušením spolkového zákona.

Široce se očekávalo, že v těsném souboji s jeho rivalem ze strany Zelených Alexander van der Bellenem se na vrchol dostane právě Norbert Hofer ze strany Svobodných označovaný probruselskými médii nesprávně za „krajního pravičáka“.

Hofer nad Bellenem před spočítáním poštovních hlasů vedl o nepatrný rozdíl. Tomuto socialistovi se ale povedlo to dotáhnout na převahu 0,6% s pomocí hlasů chybějících u uren, což mu umožnilo Hofera porazit poměrem 50,3 procent ku 49,7 procentům.

Poté příznivci strany Svobodných (FPÖ) téměř ihned prohlásili, že hlasování mohlo být zmanipulované. Hofer však veřejně oznámil, že je s legitimitou výsledku spokojený a vyzval své voliče, aby se soustředili na pomoc této straně, aby uspěla v příštích parlamentních volbách. Brzy se ale objevily důkazy, které posílily podezření těch, kdo si myslí, že volby byly „ukradené“.

Jak následně referoval velmi rozšířený rakouský deník Die Presse, mluvčí ministerstva vnitra Robert Stein odhalil, že poštovní hlasy byly otevřeny a spočítány v neděli v noci ve čtyřech různých okresech v Carinthii bez přítomnosti oficiálních volebních svědků, což vyvolalo stížnost úřadu prokuratury pro hospodářskou zločinnost a korupci státních úředníků. Podle zákona by ty v urnách chybějící hlasy měly být otevřeny v 9:00 h v pondělí před členy volební komise. „Vnější obálky chybějících volebních karet byly ale už otevřené předem,“ uvádí tato zpráva.

Ve všech řečených okresech před započtením poštovních hlasů vedl Hofer nad Bellenem. „Zelený kandidát“ v poštovních hlasech celonárodně zvítězil s 61,7 procenty, ale jen s 55,2 procenty v Carinthii. Avšak ještě se uvidí, zda nebudou odhaleny další potenciální manipulace.

Poté, co Hofer a předseda Strany Svobodných Heinz-Christian Strache nejdříve náznaky volebních manipulací nebrali vážně, teď už vyšetřování ministerstva vnitra podporují s tím, že Hofer věc komentuje asi takto: „Na tom počítání poštovních hlasů bylo něco trošičku divného.“ Strache rovněž poukázal na nesrovnalosti v Linzu a ve Waidhofenu, kde bylo odevzdáno více hlasů než je obyvatel. „Ač v té malé venkovské obci v Dolních Rakousech Waidhofen a der Ybbs bylo registrováno pouze 9 000 lidí, tak ti, co počítali voličskou účast, potvrdili, že účast byla 13 000 obyvatel, tedy (149,9 procenta).“
V Linzu se zaregistrovalo 3.580 voličských lístků, ovšem odevzdáno jich mělo být plných 598%, tedy více než 21.400 kusů!

Jak zdůrazňuje William F. Jasper v New American: „Bez ohledu na výsledek oficiálního povolebního vyšetřování podvodů je jasné, že výhled na prezidentování Norberta Hofera vyvolal ohromný poplach ve vyšších mocenských kruzích uvnitř Evropské unie.“
Jasper poukázal na komentáře pronesené prezidentem Evropské komise Jean-Claude Junckerem, který prosazoval, že Evropská unie by prostě měla odmítnout uznat zvolené činitele, jako Hofer, kvůli jejich konzervativním postojům.
„Výhled na možnost spatřit krajně pravicové síly, jak vítězí, mě nutí, abych řekl, že je nemám rád,“ řekl Juncker francouzským novinám Le Monde: „Rakušané to neradi uslyší, ale je mi to jedno: nemůže být vůbec řeči o nějaké debatě nebo dialogu s krajní pravicí“, doplnil.

Jak referoval Breitbart, EU teď může uplatňovat pravomoci, které naprosto členské státy zbaví jejich hlasu, pokud by se jejich vůdci odvážili zpochybňovat bruselskou agendu vedoucí k federálnímu euro superstátu.

„Komise teď totiž může proti národům, které jsou vnímány jako odchýlené od „společných ústavních tradic všech Členských států, spustit ‚mechanismus vlády zákona‘ (podle Článku 7 TEU).“ Nakonec proti nim mohou být uplatněny „dalekosáhlé sankce“ a taková země může být zbavena všech hlasovacích práv v EU a její financování zablokováno.“ S tím, jak Evropu v důsledku katastrofických ekonomických politik a záplavy kontinentu miliony muslimských migrantů zachvacuje populistická konzervativní vlna, by bylo naivní si myslet, že hlasování o Brexitu příští měsíc ve Spojeném království není také ohroženo volebními podvody.
Jak asi dopadnou krajské a senátní volby v České republice v říjnu?

Občanská konzervativní strana s použitím materiálů prisonplanet.com a FPÖ.